Het kabinet heeft de subsidieregeling voor de isolatieaanpak van Groningen en Noord-Drenthe aangepast. Bewoners van Groningen en Noord-Drenthe kunnen alsnog een gedeeltelijke subsidie voor triple glas en kunststof kozijnen krijgen. Dat heeft staatssecretaris Herstel Groningen, Eddie van Marum, maandagochtend bekend gemaakt.
De Isolatieaanpak is onderdeel van de kabinetsreactie op het rapport over de aardbevingsschade in de regio en werd in maart vorig jaar gepresenteerd. Het doel is dat de regeling in mei van kracht is, zodat de eerste woningeigenaren nog voor de zomer subsidie aan kunnen vragen.
Veel reacties op een eerdere versie van de isolatieaanpak gingen over triple glas en kozijnen. Op basis van die opmerkingen is de regeling aangepast. Het uitgangspunt is dat maatregelen tot de isolatiestandaard vergoed worden en daarvoor is HR++ glas voldoende. Met de huidige versie van de regeling kunnen woningeigenaren die tussen 25 april 2023 en 10 maart 2025 triple glas en kozijnen toegepast hebben nog 100% of 50% subsidie ontvangen, afhankelijk van de plaats van de woning en het inkomen van de eigenaar.
Vanaf 10 maart geldt nog steeds dat inwoners uit Groningen en Noord-Drenthe subsidie kunnen krijgen voor triple glas in combinatie met kozijnen, maar dan vergelijkbaar met woningeigenaren in de rest van Nederland. Zij krijgen 30% subsidie voor triple glas in combinatie met kozijnen.
Staatssecretaris Herstel Groningen Van Marum: ‘Ik ben blij dat dit voorstel nu bij de Tweede Kamer ligt. Inwoners van Groningen en Noord-Drenthe verdienen onze steun. De mensen die het meest geleden hebben onder de aardbevingen worden hiermee extra ondersteund en ontzorgd. Mensen gaan profiteren van lage energiekosten en zo gaan we energiearmoede tegen. De eerste aanvragen kunnen al voor de zomer worden gedaan, dus mensen hoeven niet langer te wachten. De regio krijgt hiermee op veel fronten een grote impuls en wordt een plek waar iedereen een goed geïsoleerd huis heeft.’
Met de isolatieaanpak kunnen alle woningeigenaren hun huur- en koopwoningen in Groningen en Noord-Drenthe die nu nog niet voldoende geïsoleerd zijn, voor 2035 isoleren, zodat deze aan de standaard voor woningisolatie voldoen. Wie subsidie aanvraagt, kan bij elke stap ondersteuning krijgen. Ze kunnen hiervoor terecht bij één loket.
Woningeigenaren in Groningen en Noord-Drenthe krijgen sinds maandag de keuze tussen:
50% of 100% subsidie voor HR++ glas zonder kozijnen of
30% subsidie voor de combinatie triple glas en kozijnen.
Het Samenwerkingsverband Noord-Nederland (SNN) voert de regeling uit. Het doel is dat de regeling in mei van kracht gaat. Daarmee kan de groep woningeigenaren die na 25 april 2023 al hebben verduurzaamd als eerste met terugwerkende kracht subsidie aanvragen in juni. Na de zomer gaat het subsidieloket gefaseerd open per postcode voor nieuwe subsidieaanvragen.
Ondertussen kan iedere woningeigenaar doorgaan met isolatieplannen en de isolatie van zijn of haar woning starten of afmaken. Kijk hiervoor op Nij Begun voor het stappenplan.