Rook van de brand die woedt in natuurgebied Boschhuizerbergen in Limburg is in meerdere provincies te ruiken. Ook vanuit Groningen komen meldingen van een brandlucht, meldt veiligheidsregio Groningen.
De wind waait momenteel vanuit het zuiden waardoor de rook richting het noorden trekt. In Noord-Nederland komen diverse meldingen binnen van een brandlucht, die buiten te ruiken is.
Omdat de rook over een grote afstand verspreid is, is deze verdund. Mensen die toch last hebben van de geur doen er goed aan ramen en deuren gesloten te houden en ventilatiesystemen tijdelijk uit te zetten.
'Ruik je een brandlucht, maar zie je geen rook of vuur? Dan hoef je 112 niet te bellen. Twijfel je? Bel dan altijd 112', aldus de Veiligheidsregio.
Ook in Groningen geldt door de hitte een verhoogd risico op natuurbranden. De Veiligheidsregio Groningen schaalde de alertheid op natuurbranden eind juni al op naar ‘fase 2′ vanwege de langdurige droogte. In onze gemeente bluste de brandweer maandagmiddag nog een natuurbrand in het Noordlaarderbos. In de provincie Groningen bluste de brandweer dinsdagmiddag een bermbrand in Musselkanaal.
Bezoekers aan de natuur worden opgeroepen geen sigarettenpeuken en afval achter te laten en niet de auto te parkeren in hoog gras. Wie een natuurbrand ziet, wordt gevraagd direct 112 te bellen en de locatie doorgeven.