Het blijft onduidelijk of het nieuwe sportcomplex Kardinge een ijsbaan krijgt. Dat bleek woensdag na een ingediende motie van het CDA.
Samen met D66, VVD, PVV en Partij voor het Noorden diende de partij een motie in voor het behoud van de ijsbaan. De baan is aan vernieuwing toe, maar de aanleg voor een nieuwe baan kost veel geld.
De ijsbaan in Kardinge is volgens CDA fractievoorzitter Jalt de Haan onmisbaar voor honderdvijftigduizend bezoekers per jaar, twaalf sportverenigingen en de topsport in Groningen.
Van de drie scenario's over de toekomst van kardinge schrapt het college de ijsbaan in twee scenario's. De vraag was om in ieder geval de scenario's zonder ijsbaan te schrappen.
De motie haalde geen meerderheid. Van de 42 raadsleden stemden 26 voor en 26 tegen. De tegen stemmende partijen willen niet vooruitlopen op de toekomst van de ijsbaan. De komende maanden gaat de gemeente kijken of er andere overheden zijn die de schaatsbaan samen met de gemeente Groningen willen realiseren.