Drie grote muurvullende kunstwerken worden de komende maanden gemaakt in de Groninger wijken Beijum, Vinkhuizen en Paddepoel. Dat gebeurt op initiatief van het Groninger Museum.
Nationale en internationale kunstenaars, waaronder Michel Velt en Tito Mulk, maken nieuw werk, dat straks voor iedereen te bewonderen is. Dit streetart-project, opgezet met Writer's Block, is onderdeel van het randprogramma bij de tentoonstelling JR: Chronicles, die nu te zien is in het museum.
De kunstenaars nemen ideeën uit de wijken mee in de kunstwerken. Zo maakt Michel Velt twee portretten geïnspireerd op gesprekken met bewoners uit Beijum. De kunstenaars van Tito Mulk in Paddepoel gaan tijdens hun werk in gesprek met bewoners en nemen dit mee in de mural. Het is nog niet bekend welke kunstenaar in Vinkhuizen het kunstwerk gaat maken. Dat wordt op een later moment nog bekend gemaakt.
De Groninger graffiti- en mural-kunstenaar Michel Velt uit Groningen is vrijdag 15 april gestart in de wijk Beijum aan de Stoepemaheerd met zijn schildering. Naar verwachting is op vrijdag 22 april het kunstwerk af. Velt specialiseert zich in muurschilderingen met een focus op portretten. Zijn muurschilderingen zijn al binnen Groningen, maar ook internationaal te vinden. Michel Velt maakte eerder in Beijum al drie grote muurschilderingen met dierfiguren in het winkelcentrum.
Frans kunstenaarsduo Tito Mulk
Het Franse kunstenaarsduo Tito Mulk uit Parijs sluit de serie af in de wijk Paddepoel in de periode van 9 tot 22 mei. Tito Mulk reist de hele wereld over om grote muurschilderingen te maken. De twee kunstenaars halen hun inspiratie uit de wereld van de comic strips: veelal volgestopt met superhelden en heroïsche figuren.
Tito Mulk komt voor dit project speciaal naar Nederland om twee weken lang aan de Antaresstraat in Groningen een muurschildering te maken in hun karakteristieke stijl. Paddepoel heeft een primeur, want dit is hun eerste werk in Nederland.
Wijken
Iedereen is welkom in het Groninger Museum en omgekeerd zoekt het museum de mensen op in de wijken van Groningen, door verschillende initiatieven met diverse samenwerkingspartners en met de bewoners. Met de “murals” brengt het museum kunst in de wijken, om daarna ook weer de wijkbewoners en alle Groningers uit te nodigen om kunst te kijken in het museum.