Deze week begint de Week van de Pleegzorg, waarin de gemeenten samen met de pleegzorgorganisaties Elker, William Schrikker Gezinsvormen en Leger des Heils Noordoost aandacht vragen voor de pleegzorg en pleeggezinnen in het zonnetje zetten.
Op de Vismarkt staan deze woensdagmiddag vanaf 13.00 uur medewerkers van pleegzorgorganisaties. Ze vertellen daar hoe belangrijk hun werk is.
De gemeente Groningen organiseert op zaterdag 4 november in Kardinge een zwemactiviteit voor pleeggezinnen uit onze hele provincie. De pleeggezinnen hebben hiervoor een uitnodiging ontvangen.
Een pleeggezin is een tweede huis voor opgroeiende kinderen die een stabiele en veilige omgeving nodig hebben, maar waarvoor die zorg ontbreekt. Deze woensdagmiddag legt Pleegzorg Groningen een aantal deurmatten neer op de Grote markt. Daarmee vraagt de organisatie, in het kader van de Week van de Pleegzorg, aandacht voor het tekort aan de pleeggezinnen in de provincie.
Pleegzorg Nederland startte deze week met haar nieuwe ‘Jouw huis een 2e thuis?’ om aandacht te vragen voor het belang van voldoende pleegouders. In het hele land worden deze week deurmatten neergelegd om het tekort aan huishoudens voor pleegkinderen te laten zien.
Kijk voor meer informatie:
pleegzorggroningen.nl