160 schademeldingen na aardbevingen bij Wirdum

24 okt 2022, 12:45 • Nieuws
Het aantal schademeldingen, na de aardbevingen van 2.2 en 1.0 bij Wirdum van afgelopen zaterdag, is opgelopen naar 160. Dat meldde het Instituut Mijnbouwschade Groningen.
Het gaat om meldingen die tot zondagmiddag 15.00 uur zijn binnengekomen. Acht meldingen komen uit het effectgebied. De term effectgebied is "het gebied waarbinnen als gevolg van een aardbeving sprake is van een trillingssnelheid in de bodem van 2 millimeter per seconde,” aldus het IMG. De meldingen uit het effectgebied kwamen uit Appingedam, Loppersum, Leermens en Wirdum.

Acuut onveilige situatie

Bij tweemeldingen was er sprake van een mogelijk acuut onveilige situatie. Na een uitgevoerde inspectie werd vastgesteld dat er geen preventieve veiligheidsmaatregelen nodig zijn.
Bij Wirdum vond zaterdagmiddag een aardbeving plaats met een kracht van 2.2 op de schaal van Richter had. Later in de middag volgde rond 16.30 uur een naschok met een kracht van 1.0.
loading

Loading articles...

Loading