In de provincie Groningen zijn in het afgelopen etmaal 28 nieuwe coronabesmettingen gemeld. Dat blijkt uit de cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) woensdagmiddag.
In de gemeente Groningen werden 16 personen positief getest. In de overige gemeenten werden besmettingen vastgesteld in Het Hogeland (6), Westerwolde (4), Midden-Groningen en Westerkwartier (1).
In de provincie Groningen werden geen sterfgevallen en ziekenhuisopnames gemeld als gevolg van het coronavirus.
In de afgelopen week zijn er 58 nieuwe coronabesmettingen bijgekomen. Dat is ruim 50 procent minder dan vorige week, toen 105 nieuwe besmettingen werden gemeld. Het aantal nieuwe besmettingen blijft dalen, meldt GGD Groningen in de wekelijkse update.
Sinds het begin van de epidemie is bij 38.000 personen in de provincie Groningen COVID-19 vastgesteld.
Het algehele beeld van de afgelopen week met een besmettingsgraad van ongeveer 13 gevallen per 100.000 inwoners ligt onder het landelijke gemiddelde (25 per 100.000 inwoners). Met deze besmettingsgraad en het lage aantal ziekenhuisopnames per 100.000 inwoners is het inschalingsniveau van Groningen ‘waakzaam’.
De meeste nieuwe besmetting vonden plaats in de leeftijdscategorie 20-29 jaar (38%), 30-65 jaar (25%), in de categorie 15-19 jaar (23%), in de categorie 0-14 jaar (13%), gevolgd door de categorie 65 jaar en ouder (1%).
De aantallen zijn meldingen per 100.000 inwoners.
Vorige week zijn er 38.336 vaccinaties gezet door GGD Groningen. Van de Groningers heeft 48% een eerste prik gekregen en 27% is volledig gevaccineerd.
Landelijk werden 657 nieuwe besmettingen geregistreerd bij het RIVM. Dat zijn er 117 minder dan dinsdag. Gemiddeld daalt het aantal positieve coronatests, er werden 597 tests per dag geregistreerd in de afgelopen week. Er werden geen overleden covid-patiënten gemeld bij het RIVM.
Opnieuw werden in de afgelopen 24 uur geen coronapatiënten opgenomen op een IC in Nederland. In de ziekenhuizen liggen nu 269 mensen met corona in het ziekenhuis, van wie 128 op de IC, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Op woensdag en donderdag is het aantal positieve tests vrijwel altijd hoger dan in de rest van de week. Dat komt omdat mensen zich in het weekend minder laten testen en er in de loop van de week vervolgens een 'inhaaleffect' ontstaat.