Welke vraag staat op het 'Pickwick'zakje? "Vragendoosje met persoonlijke vragen en antwoorden"

09 mei 2023, 14:40 Lifestyle
column 26 2
LS Fotografie

Ik heb hier een doosje op tafel staan en in dat doosje zitten kleine rechthoekige papieren pakketjes. Het zijn een soort envelopjes. Je kan de envelopjes openmaken. In de envelopjes zitten zakjes met geurige zwarte dingetjes. Aan het zakje hangt een touwtje. Aan het touwtje zit een vierkant kartonnetje. Het kartonnetje zit vastgeplakt aan het zakje. Op het kartonnetje staan letters. En de letters vormen samen een vraag.

Ik open één van de envelopjes.

Kun je goed alleen zijn? Vraagt Pickwick (Rooibos) mij.

Goede vraag. Ja en nee. Ik ben al vier keer alleen op vakantie geweest zonder mobiele telefoon. Een paar jaar geleden vermaakte ik mij prima. Het afgelopen jaar had ik het niet zo naar mijn zin. En nu heb ik het gevoel dat ik geen zin meer heb om alleen op vakantie te gaan.

Ik ben niet getrouwd, ik heb geen partner en ik wil geen kinderen. Voel ik mij wel eens eenzaam? Ja, natuurlijk. Maar daarnaast ervaar ik ook veel (keuze)vrijheid en onafhankelijkheid.

Ik open het tweede envelopje.

Van wie kreeg jij je eerste kus?

Hahaha, Pickwick toch. Dit is erg. Toen ik veertien was zei mijn oudste zus dat ze voor mij wel even een jongen ‘ging regelen’ waar ik mee kon zoenen. Zij nodigde een vriendin uit en die nam een vriend mee. Mijn zus had jaren ervoor met deze jongen gezoend. Ik kreeg haar afdankertje. Na een tijdje kletsen in de tuin zeiden mijn zus en haar vriendin: “Wij gaan wel even weg.” Hij zoende mij met veel kwijl en weinig liefde. Zijn kauwgom die hij net daarvoor had uitgespuugd, heb ik nog jaren in een envelopje in mijn dagboek bewaard. Dat dan weer wel.

Nog een envelopje.

Wat is je lievelingseten?

Mijn top 3: Thaise gele curry, (melk)chocolade en een voorverpakte krentenbol met kaas.

Volgende.

Waar zou je nu het liefst willen zijn?

Het is 23.07 uur, Pickwick. In bed (met een leuke vent), natuurlijk.

Waar wil je het liefst naartoe op reis?

Pickwick, ik heb net gezegd dat ik even geen zin meer heb om alleen op reis te gaan, wel luisteren hè.

Welk liedje zou je zingen als je meedeed aan een zangwedstrijd?

Ik maak zelf liedjes op gitaar, dus ik denk een eigen nummer.

Wie is jouw grootste fan?

Wie is het meest fan van mij? Of wie is mijn grootste idool? Pickwick, deze vraag is te vaag.

Hoe ziet jouw ideale zondag eruit?

Bootcamp trainingen geven op de Kardingebult! Nog een paar personal trainingen, boodschapjes doen en een leuke serie kijken.

Welke zonsondergang is jou bijgebleven?

De zonsondergang in Thailand bij Ao Nang, Krabi.

Wat was je laatste overwinning?

Ik heb vandaag negen dagen geen chocolade, koekjes, etc. gegeten door mijn eigen bedachte challenge.

Bij wie voel jij je veilig?

Ik voel mij bij bijna iedereen veilig. Nee ik bedoel, mijn rationele hoofd voelt zich bij vrijwel iedereen veilig. Mijn onderbuikgevoel geeft soms iets anders aan en ik ben aan het leren om het verschil te herkennen.

Wat is je favoriete filmgenre?

Romantische komedies. En actie zo nu en dan.

Welke angst heb jij overwonnen?

Ik doe alles, ook al heb ik angst.

Wat was vroeger jouw favoriete liedje?

Sowieso liedjes van Kinderen voor Kinderen. ‘Ik kan niet tegen mijn verlies,’ bijvoorbeeld.

Just a Phase van Incubus.

Seaside van The Kooks.

En What if van Kate Winslet.

Waar droom je vaak over?

Als ik wakker word, weet ik de droom vaak nog wel, maar daarna vergeet ik het ook heel snel.

Wat is je natuurlijke gave?

Mijn creativiteit.

Hoe ziet jouw droomhuis eruit?

Mijn eigen huis komt aardig in de buurt. Nieuwbouw, geen kieren, strakke muren en schoon.

In welke serie zou je wel een rol willen spelen?

Squid Game? Lekker uitdagend.

Een rol in The Night Agent lijkt mij ook tof.

Wat had je nog graag op school willen leren?

Ik vind dat er in mijn tijd veel te weinig lessen waren over deze twee onderwerpen: voeding en geld.

Mijn inspiratieloosheid zorgde voor mijn Pickwickcreativiteit.

Esther de Boer.