Leerlingen van groep 6 en 7 kunnen zich weer aanmelden om de nieuwe kinderburgemeester of loco-kinderburgemeester van Groningen te worden. Dat kan tot en met 3 juni.
Kinderen die het verschil willen maken en wonen in de gemeente Groningen kunnen zich opgeven. De gemeente heeft deze functie in het leven geroepen om kinderen een duidelijkere stem te geven.
Wat doet de kinderburgemeester?
Hij of zij gaat geregeld op pad met de burgemeester of een wethouder. Hij of zij opent of sluit evenementen of attracties, zoals het Noorderzon festival, speeltuinen, de Week van de Sport, Groningens Ontzet, het timmerdorp of de 4Mijl. De kinderburgemeester zit ook in de jury van de lampionnenwedstrijd tijdens de Sint Martinusoptocht, bezoekt samen met de burgemeester een basisschool tijdens de kinderboekenweek, beëdigt de politiekids en ontvangt Sinterklaas en soms leden van de Koninklijke familie, tijdens een bezoek aan Groningen.
Ook maakt en deelt de kinderburgemeester vaak samen met de burgemeester, filmpjes over belangrijke onderwerpen voor kinderen in de gemeente.
De huidige kinderburgemeester Biene en haar loco-kinderburgemeester Senneh treden na de zomer af.
Kijk voor meer informatie en hoe je mee kunt doen op de website van
gemeente.groningen.nl/kinderburgemeester.