Digitaal vuurwerk op Vismarkt

29 dec 2017, 16:10 Gemeente
fireworks 1590058 1280 vuurwerk
Publiek Domein

De Stad Groningen heeft dit jaar een Europese primeur met digitaal vuurwerk. Wethouder Joost van Keulen ontstak vandaag op de Vismarkt het eerste digitale vuurwerk. De installatie blijft tot 8 januari staan.

Door op de telefoon naar www.gelukkig2018.nl te gaan kan een (vuurwerk) effect worden geselecteerd dat vervolgens wordt ‘ontstoken’ op de 30 duizend led-lampjes van de lichtinstallatie.

Goldmund, Wyldebeast & Wunderliebe

De lichtinstallatie is bedacht en ontwikkeld door techburo Goldmund, Wyldebeast & Wunderliebe, hetzelfde bedrijf dat vorig jaar de programmeerbare ballen in de kerstboom op de Grote Markt bedacht en uitvoerde.

De installatie op de Vismarkt draagt volgens de gemeente bij aan een feestelijk jaarwisseling en laat tegelijkertijd Groningen zien als IT-Stad.

GWW, Gemeente Groningen en Groninger City Club dragen samen de kosten.