Nog anderhalve week dan kunnen inwoners van Hoogkerk weer zwemmen in het openlucht zwembad.
Het zwembad was ruim twee jaar gesloten door verschillende oorzaken zoals een beschadigd bassin, corona en een tekort aan vrijwilligers. Hoewel er nog achterstallig onderhoud is, zijn de belangrijkste zaken inmiddels aangepakt, meldt de gemeente.
De schade aan het huidige bassin is inmiddels hersteld en het grote zwembad is opnieuw gecoat, waardoor het klaar is voor vele jaren zwemplezier. Het terrein is klaar gemaakt door een grote groep vrijwillers en medewerkers van de gemeente.
Het zwembad in Hoogkerk werd gebouwd in 1935 en bestaat dit jaar 100 jaar. “Het schijnt dat het ooit een bronnenbad was, met een zout waterbron rechtstreeks onder het oude zwembad.” Het nieuwe bestuur heeft plannen om de komende jaren geld te sparen voor een onderzoek om te kijken of de bron onder het bad nog altijd bestaat.
Aanstaande zaterdag staat er nog een vrijwilligersdag gepland. Mensen die willen meehelpen kunnen contact opnemen met het bestuur via de mail: [email protected] .