
Zowel IDFA in Groningen en Noorderlicht Fotomanifestatie 2017 zijn vandaag voor het laatst te bezoeken. Daarnaast zijn de SinterKerstMarkt in Haren en de 'Christmas Fair: Saints & Angels' in Meeden mogelijkheden om naar toe te gaan.
Vandaag is de laatste dag van de pocketeditie van het International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) in Groningen.
Op deze laatste dag zijn ook de Audience Favorites. Het publiek kiest tijdens het IDFA in Amsterdam van maandag tot en met donderdag haar favorieten. Vlak voor zondag 26 november brengt een koerier vanuit Amsterdam de films naar Groningen, zodat op zondag zes uur lang genoten kan worden van deze publiekslievelingen.
Voor meer informatie: groningerforum.nl
Ook is het de laatste dag van de 24ste editie van de Noorderlicht Internationale Fotomanifestatie. De manifestatie gaat over wetenschap en de verbeelding ervan door fotografen en kunstenaars. Een opvallend onderdeel van 'NUCLEUS' is de samenwerking tussen fotograaf Jos Jansen en Nobelprijswinnaar prof. dr. Ben Feringa, hoogleraar organische chemie aan de RuG. Er zijn exposities te zien bij verschillende locaties.
Voor meer informatie: noorderlicht.com
Vandaag vindt de tweede SinterKerstMarkt in Haren plaats in Vleugel F van de Biotoop. Op deze markt worden bijzondere cadeautjes verkocht. Veel van deze producten zijn gemaakt in de Biotoop. Van gezonde bonbons tot beschilderde wijnkistjes en van illustraties tot kleding.
Ook kunnen bezoekers meedoen aan allerlei leuke activiteiten, zoals een mini workshop handlettering. Onder begeleiding van een professioneel handletteraar kun je je eigen cadeaulabel of kerstkaart maken.
De SinterKerstMarkt is van 13.00 uur tot 18 uur. Locatie: De Biotoop, Kerklaan 30 in Haren.
Voor meer informatie: www.SinterKerstMarkt.nl
Dit weekend is de eerste van drie weekenden dat de Christmas Fair 'Saints & Angels, inmiddels een begrip in Noord-Nederland, plaatsvindt bij de boerderij van Tuingoed Foltz in Meeden.
Op de fair staan wisselende standhouders van exclusieve sieraden tot woonaccessoires, maar ook taarten, wijnen en bonbons. Daarnaast zijn er tal van originele cadeau-artikelen en sfeermakers. De boerderij in oorspronkelijke kerstsfeer biedt grote variatie, van engelen tot heiligenbeelden, van fonkelende kroonluchters tot sfeervolle kandelaars, van glaswerk tot prachtige serviezen. Ook zijn er demonstraties en een keur aan culinaire verrassingen.
Ook zijn er om 11.00 uur en om 15.00 uur winterwandelingen langs verrassende plekken op het grote landgoed. Ieder weekend komen verschillende verrassingsgasten.
Kijk voor meer informatie: www.tuingoedfoltz.nl