Kaartverkoop voor IDFA in Groningen gestart

03 nov 2017, 15:15 Er op uit in Groningen
openingsfilm idfa in groningen 2017 instant dreams
Groninger Forum

De kaartverkoop voor de pocketeditie van het International Documentary Festival Amsterdam (IDFA) in Groningen is donderdag 2 november begonnen. IDFA in Groningen vindt plaats dit jaar van donderdag 23 tot en met zondag 26 november.

Het Groninger Forum presenteert voor de vijfde keer IDFA Groningen. Vier dagen lang worden de beste, prachtigste, gekste en mooiste documentaires uit alle windstreken in vele gevallen geflankeerd door inleidingen, Q&A’s en nagesprekken met makers.

Openingsfilm

Het IDFA in Groningen wordt donderdag 23 november geopend met de film Instant Dreams, over de magie van de Polaroid-foto, in aanwezigheid van de regisseur Willem Baptist.

IDFA in Groningen 2017

Een van de vaste programmaonderdelen 'Audience Favorites' staat traditioneel gepland op de laatste festivaldag. Daarnaast worden films vertoond over de meest uiteenlopende onderwerpen van onder meer documentaire-meesters Agnes Varda, Frederick Wiseman en de Chinese kunstenaar/activist Ai Weiwei.

Een greep uit de totaal 30 titels die in Groningen te zien zijn:

  • Er zijn een aantal muziekdocumentaires te zien, waaronder 'Eric Clapton, Life in 12 Bars' met een inleiding van Dagblad van het Noorden-journalist Eric Nederkoorn en 'American Valhalla' over rocklegende Iggy Pop.
  • Ook Spielberg wordt vertoond en gaat over de persoon achter een van de beroemdste regisseurs.
  • In samenwerking met Akkoord van Groningen en Marketing Groningen is op vrijdag 24 november na de nieuwe film van Al Gore 'An Inconvenient Truth 2' een gesprek met de mensen achter de duurzame energieleverancier Enie.nl, burgemeester van Ameland Albert de Hoop over Ameland energieneutraal in 2020 en poolonderzoeker op Spitsbergen Maarten Loonen, onder leiding van Anna Gimbrere.
  • Bij de vertoning van 'Doof Kind' zijn de regisseur, een hoofdpersoon én een doventolk aanwezig.
  • De film Beuys, een levendig monument voor de invloedrijke kunstenaar Joseph Beuys met een inleiding door Minerva-docent David Stroband.

De kaartverkoop voor deze Groningse pocketeditie van het IDFA is gestart. Het programma en de timetable staan op de website en het programmaboekje is klaar.

Voor meer informatie: groningerforum.nl/events/idfa-in-groningen