050&Mode zaterdag in binnenstad

07 okt 2023, 10:00 Er op uit in Groningen
modeshow 2 allemaal 050mode janbuurma
Jan Buurma

De binnenstad van Groningen staat deze zaterdag in het teken van mode en kleding tijdens het event 050&Mode. In tientallen winkels worden bezoekers verrast net als op straat.

Ongeveer vijftig winkels doen mee aan deze dag. In de ene winkel krijgt men een hapje en een drankje of een presentje, in een andere zijn mini-modeshows, levende etalages te zien of is er live muziek.

Deze dag worden ook 60 waardebonnen ter waarde van 60 euro verloot met de bon-in-de-ton-actie. Na een aankoop in een van de tientallen winkels krijg je een bon waarop je je gegevens kunt achterlaten. De bon kun je achterlaten in een van de tien tonnen, die her in der in de stad te vinden zijn. De winnaars krijgen een tegoedbon ter waarde van 60 euro, die ze kunnen verzilveren in een van de deelnemende winkels.

Muziek en theater op straat

Ook op verschillende plekken in de binnenstad zijn deze dag allerlei activiteiten. Denk aan djembé-optredens, straatmuziek, levende standbeelden en disco acts. Ook staat er een Verrassingsmuur van Gastvrij Groningen, met ook daarin allerlei leuke prijzen, waaronder shoptegoed.

Kleer’nzooi XXL

050&Mode werkt dit jaar nauw samen met het Sustainable Moments Festival. Als onderdeel daarvan is er in de Martinikerk een extra grote editie van Kleer’nzooi XXL. Tijdens dit festival ervaart het publiek niet alleen hoe belangrijk het is om impact te maken, maar ook hoe eenvoudig dat kan zijn. Er zijn verschillende activiteiten: bezoekers kunnen kleding ruilen of kopen en er zijn workshops & De Beter Bodeshow. De Kleer'nzooi XXL is te bezoeken van 12.00 uur tot 18.00 uur.

Verkiezing Best Geklede Groninger

Net als voorgaande jaren is er ook deze editie de verkiezing van Best Geklede Groninger. De jury, bestaande uit Paul Vetter (SchoenenZaken) en Elma van Keulen (Influencer) kiezen een winnaar, die een fashion cheque ontvangt ter waarde van € 500,-. Deze winnaar wordt tijdens 050&Mode om 17.00 uur bekend gemaakt in de Martinikerk tijdens Kleer'nZooi.

Kijk voor een plattegrond met deelnemende winkels en alle activiteiten op www.050enmode.nl