De Vrijheidsmaaltijd vindt op 5 mei plaats op het dakterras van Forum Groningen. Aan deze Vrijheidsmaaltijd, georganiseerd door Bevrijdingsfestival Groningen, kunnen voor 250 gasten meedoen.
Het thema is “Kijk om je heen, we zijn met de meesten”. Op het programma staan inspirerende woorden van Ahmad Abdulwahab, gesprekskaarten en de opzwepende klanken van de Bokito Brass Band. De Vrijheidsmaaltijd nodigt uit tot ontmoeting en gesprekken over (on)vrijheid – vroeger, nu en in de toekomst.
Dit jaar vinden er 1200 Vrijheidsmaaltijden plaats door het hele land. In Groningen gebeurt dat op een van de meest markante plekken van de stad: het dak van Forum Groningen. Hier wordt samen gegeten, gepraat en uitgekeken over de stad, onder het genot van een kom Vrijheidssoep.
De maaltijd duurt van 11.00 tot 13.00 uur en is gratis bij aanmelding
In heel het land vinden verschillende grote en intieme maaltijden plaats. Van sportvereniging tot buurthuis, en van stadsplein tot theater. In de provincie Groningen zijn meer dan 70 vrijheidsmaaltijden. Alle locaties zijn te vinden op de Vrijheidsmaaltijdenkaart.