De prijsstijging van bestaande koopwoningen was met 7,9 procent in het tweede kwartaal van dit jaar het grootst in de provincie Groningen. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
Landelijk gezien waren bestaande koopwoningen in Nederland in het tweede kwartaal van dit jaar 4,2 procent duurder dan een jaar eerder. Van de vier grootste gemeenten was de prijsstijging in Den Haag het grootst met 4,5 procent.
Dit is het tiende kwartaal op rij met een prijsstijging, maar deze prijsstijging is wel opnieuw minder groot dan een kwartaal eerder, toen koopwoningen 5,2 procent duurder waren dan een jaar eerder.
De toename van het aantal transacties was het grootst in Flevoland, met 13,6 procent. De toename van aantal transacties was in het tweede kwartaal, met 4,6 procent, het grootst bij de tussenwoningen. In het tweede kwartaal van dit jaar werden in totaal 58.952 woningtransacties geregistreerd in Nederland. Dat is 2,7 procent meer dan in het tweede kwartaal van vorig jaar.