
Inwoners en bezoekers zijn een petitie gestart voor het behoud van DOT, 'een icoon van Groningen'. De petitie is inmiddels ruim 1.600 keer getekend.
Met de petitie wordt actie gevoerd tegen de plannen van de gemeente Groningen, UMCG en RUG voor de uitbreiding van de Healthy Ageing Campus rond het UMCG-terrein (Ebbingekwartier/Cibogaterrein).
Volgens de initiatiefnemers is DOT een ontmoetingsplek waar generaties elkaar inspireren, van de allerkleinsten tot studenten, Stadjers en bezoekers. Ook is het een culturele hotspot tijdens onder andere Eurosonic en andere stadsevenementen en bovendien een belangrijke plek voor congressen en ontmoetingen van onder andere de gemeente Groningen, RUG en UMCG. Daarnaast draagt de open omgeving rond DOT en het stadsstrand bij aan de unieke sfeer van deze plek.
Eind september werd bekend dat DOT en het Stadsstrand langer mogen openblijven dan de in eerste instantie geplande 1 januari 2028.
Ook is een petitie gestart door Student&Stad om het Stadsstrand te behouden. Deze petitie is inmiddels ruim 2.000 keer getekend.
Het Stadsstrand moet volgens Student en Stad wijken in de plannen. Hier komt een klein plein voor terug zonder strand. Dit is geen goed idee volgens de initiatiefnemers, omdat er al te weinig verkoelende zwemplekken recreatieplekken zijn. Daarom moet het Stadsstrand, 'een gewaardeerd stukje Stad' behouden blijven en mogelijk zelfs uitgebreid.