Movember: De snor mag blijven staan

01 nov 2015, 13:15 Nieuws
movember 8140182094 cc by sa 20 eva rinaldi wikipedia commons
CC BY-SA 2.0/Wikipedia Commons/ Eva Rinaldi

Movember is een jaarlijks terugkerend evenement waarbij stichting Movember Foudation onder andere aandacht vraagt voor prostaatkanker en teelbalkanker.

Dit doet de stichting door mannen te vragen gedurende de maand november hun snor laten staan om zo aandacht te vragen en fondsen te werven voor het goede doel. Het doel van Movember is om "het gezicht van de gezondheid van de man te veranderen."

De Movember beweging begon in 2003 met twee vrienden uit Australië. Sinds 2003 heeft de stichting wereldwijd ruim 485 miljoen euro opgehaald. Met het ingezamelde geld worden programma’s en onderzoeken naar onder andere prostaat- en teelbalkanker gefinancierd.

Het woord 'Movember'is ontstaan door een samentrekking van het Engelse woord 'moustache' (snor) en 'november'. (bron Wikipedia)

In november 2014 deden bijna 5 miljoen mensen wereldwijd mee met acties van de Movember Foundation.

MOVE

Move is een nieuwe manier om fondsen te werven voor de gezondheid van de man

De uitdaging is om elke dag van Movember iets aan beweging te doen: MOVE 30 keer in 30 dagen, meldt de organisatie. Veel of weinig, alle beetjes helpen.

Dit jaar is oud olympisch zwemkampioen Maarten van der Weijden ambassadeur van de snor.

Voor meer informatie: movember.com