Het aantal WW-uitkeringen in de gemeente Groningen is in januari met 1,9 procent toegenomen, vergeleken met de maand ervoor. De gemeente Groningen telt 2.537 mensen met een WW-uitkering. Dat blijkt uit cijfers van het UWV.
In de provincie Groningen nam het aantal mensen met een WW-uitkering toe met 2,4 procent. In de provincie hebben 6.359 personen een uitkering.
Landelijk nam het aantal mensen met WW met 0,6 procent toe. UWV registreerde landelijk eind januari 193 duizend lopende WW-uitkeringen.
De beperkende maatregelen en de seizoensgevoelige sector zorgden voor de lichte stijging. In de cultuursector het aantal WW-uitkeringen met 7,3 procent en in de horeca met 5,7 procent. De seizoenswerkloosheid zoals in de bouw zorgde voor een toename van 5,4 procent.