Komende week winters weer

27 nov 2023, 9:10Nieuws
sneeuw en ijsresten weg
Archief De Redactie
In het oosten en noordoosten van Nederland kan het wit worden. Ook kan het de komende week af en toe glad zijn op de wegen.
De week begint maandag met regen, maar doordat de wind draait naar het oosten, wordt de lucht kouder. Daardoor gaat de regen over in (natte) sneeuw.
In het noordoosten en oosten van het land is volgens weeronline een sneeuwdek van enkele centimeters sneeuw mogelijk. In de avond breidt deze sneeuwval zich iets verder zuidelijk uit. De temperatuur daalt tijdens deze buien richting het vriespunt. Elders is het 2 tot 7 graden.
Dinsdag trekken na een droge start vanuit het noorden winterse buien het land binnen. Vooral landinwaarts kan het opnieuw wit worden. Overdag liggen de maxima tussen de 2 en 6 graden. Woensdag is een lokale bui mogelijk maar het het is overwegend droog met een mix van wolken en zon. De temperaturen liggen ook dan tussen de 2 en 6 graden.
Daarna blijft het licht winters. Nederland blijft in de koude lucht en donderdag kan het opnieuwgaan sneeuwen. Overdag is het vaak 2 tot 4 graden, terwijl het in de nachten enkele graden kan gaan vriezen. Vanaf vrijdag is daarbij vaak een mix van wolken, zon en enkele winterse buien.
In de nachten kan het nat worden door bevriezing van natte weggedeelten.
loading

Loading articles...

Loading