De komende dagen geldt in heel Nederland code geel vanwege de verwachte hitte. Het KNMI meldt dat het vooral in het zuiden, oosten en in stedelijke gebieden warm en benauwd kan aanvoelen, maar ook in Groningen komt de hitte.
Sinds 10.00 uur is in het hele land ook het Nationaal Hitteplan van kracht.
Naar verwachting wordt het dinsdag het warmst in het zuiden, met maxima van 33 tot 34 graden. In Groningen zijn de temperaturen lager, maar kan het 29 of 30 graden wroden. Woensdag loopt de temperatuur volgens het KNMI landinwaarts vrijwel overal op tot boven de 30 graden en in het oosten plaatselijk 35 graden.
Ook de nachten zijn warm met 15 tot 20 graden. Door de hoge luchtvochtigheid, voelt de warmte benauwd aan. Vanaf vrijdag dalen de temperaturen naar 24 tot 27 graden. Ook in het weekend wordt het minder warm met maxima tussen de 23 en 27 graden.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kondigde maandag na overleg met het KNMI het hitteplan aan. Dit is bedoeld als extra signaal voor de zorg voor kwetsbare mensen. Zij kunnen klachten krijgen van de hitte.