Jaarlijkse Tuinvlindertelling van start

16 jul 2022, 11:20 • Nieuws
1024px vanessa atalanta brok beentree cc by sa 30 commons wikimedia
CC BY-SA 3.0/Wikipedia Commons/ Beentree
De jaarlijkse tuinvlindertelling vindt dit weekend weer plaats. Sinds vrijdag kan iedereen met een tuin of balkon weer meedoen in Nederland tot en met zondag 17 juli via tuintelling.nl .
Met deze telling wil De Vlinderstichting weten welke vlinders er in de zomer in tuinen rondvliegen. Met die informatie kunnen ze beter beschermd worden.
Eind juni en begin juli vlogen er al veel vlinders. Vooral de dagpauwoog was veel te zien.

2021

Vorig jaar zijn er ruim 10.000 tellingen gedaan en werden ongeveer 110.000 vlinders geteld. De nummer 1 was toen al heel erg snel duidelijk: de atalanta. Deze was ontzettend talrijk in 2021. Er werden tienduizenden exemplaren gezien en hij was ook in veel tuinen aanwezig: 84 procent van de tellers zag één of meer atalanta’s. De dagpauwoog eindigde op nummer 2 en het klein koolwitje werd derde.

Vlinders herkennen en melden

Iedereen kan meedoen en de getelde vlinders doorgeven op de sites vlindermee.nl en tuintelling.nl de vlinders doorgeven. Op deze sites en op de vlindermee-app staan handige tips om vlindersoorten te herkennen, meldt de stichting die de telling organiseert.

Drie tips voor een vlindervriendelijke tuin

Tuinen zijn belangrijk leefgebied voor vlinders. Wat kun je doen om vlinders naar je tuin te lokken?
  1. Plant nectarrijke bloemen voor vlinders;
  2. Zorg voor voedselplanten voor rupsen;
  3. Gebruik geen gif.
Kijk voor alle informatie en meer tuintips op www.vlinderstichting.nl .
loading

Loading articles...

Loading