IDFA in Forum Groningen

04 nov , 10:45 Nieuws
forum groningen
De Redactie

Forum Groningen staat van woensdag 19 tot en met zondag 23 november vijf dagen lang in het teken van documentaires tijdens het International Documentary Film Festival Amsterdam in Groningen.

Tijdens de Groningse satellieteditie van het IDFA is een dwarsdoorsnede van het Amsterdamse programma te zien, met veel premières, actuele en persoonlijke verhalen, inleidingen, Virtual Reality en een talkshow.

Openingsfilm

Forum Groningen opent het festival op woensdag met de film Coexistence, My Ass!, een film over Noam Shuster-Eliassi. Ooit was ze hét uithangbord voor het vreedzaam samenleven van Palestijnen en Israëliërs. Maar die zachtaardige jas past Shuster-Eliassi niet meer. De voormalige VN-diplomaat, die opgroeide in een dorp waar Israëliërs en Palestijnen uit vrije wil samenleven, is het onrecht zat en komt met bijtende comedy in opstand.

Niet te missen

  • Must-see documentaires dit jaar zijn onder andere: Ghost Elephants: Werner Herzog gaat op expeditie naar de hoogvlakten van Angola, waar zich volgens de San-bevolking afstammelingen schuilhouden van de grootste olifantensoort ooit gezien. 
  • It's Never Over, Jeff Buckley: regisseur Amy Berg schetst op heel persoonlijke wijze het onstuimige en veel te korte leven van het muzikale fenomeen en enigma Jeff Buckley.
  •  Cover-Up: Indringend portret van de vasthoudende Amerikaanse onderzoeksjournalist Seymour Hersh, al zes decennia lang de luis in de pels van de Amerikaanse overheid. 
  • Agatha’s Almanac: over de 90-jarige Agatha die nog steeds in haar eentje op de oude familieboerderij in het Candese Manitoba woont. Ze leeft solitair, maar voelt zich niet eenzaam.

Talkshow

Hoe veranderen documentaires de wereld? Filmjournalist Hugo Emmerzael gaat samen met o.a. documentairemaker Sunny Bergman, mediawetenschapper Dan-Hassler-Forest op zoek naar het antwoord tijdens talkshow De Camera als Wapen op donderdag 20 november. 

Kijk voor meer informatie: forum.nl/idfa