Gaslek blijkt vrijgekomen moerasgas

08 aug 2018, 8:55 Nieuws
csm gaslek winschoterdiep 5d8a9033c0
Provincie Groningen

Het Winschoterdiep tussen de N33-brug en Eexterbrug is weer normaal bevaarbaar. Dat heeft de provincie Groningen dinsdag bekendgemaakt.

Vorige week werden er maatregelen getroffen voor de scheepvaart, omdat er gedacht werd aan een gaslek. Uit onderzoek van de Gasunie blijkt dat het om vrijgekomen moerasgas gaat.

Alle activiteiten beëindigd

Het traject was eerst afgesloten voor schepen. Sinds vrijdag 3 augustus gold er een beperkte doorvaart voor schepen.

De Gasunie was op dat moment nog bezig met onderzoek, waardoor schepen elkaar niet konden passeren. Een deel van het kanaal was afgesloten met drijflijnen.

Alle activiteiten van de Gasunie worden nu beëindigd, wat ook betekent dat wij als provincie de maatregelen opheffen.