Vanaf maandag 5 oktober rijdt de trein weer tussen Groningen en Leer. Op 1 oktober werd met een feestelijke eerste treinrit van Groningen naar Weener gevierd dat er na tien jaar weer een trein rijdt tussen Noord-Nederland en Noord-Duitsland. Het directe treinverkeer lag sinds 2015 stil na de beschadiging van de Friesenbrücke bij Weener.
Deze feestelijke rit van de Wunderline was de afsluiting van jarenlang voorbereiden, uitvoeren en samenwerken tussen de provincie Groningen, Land Niedersachsen, Bremen, Deutsche Bahn (DB) en ProRail.
Deze internationale spoorlijn is belangrijk voor reizigers, studenten, forenzen en bezoekers aan beide kanten van de grens. Het blijft de ambitie en is een belangrijke stap om de Wunderline in de toekomst verder door te laten rijden naar Bremen.
De provincie Groningen ziet de Wunderline als een belangrijke investering in de toekomst van de noordelijke grensregio. De afgelopen jaren is geïnvesteerd in spoorvernieuwing, treinbeveiliging, stations en perrons, overwegen en de versterking van de spoordijk. Ook aan Duitse zijde zijn verbeteringen doorgevoerd.
Dienstregeling op werkdagen
Van maandag tot en met vrijdag rijdt de trein één keer per uur als stoptrein het traject Groningen-Leer met overstap in Winschoten. De eerste twee ritten in de ochtend en de laatste twee ritten in de avond rijdt de trein rechtstreeks van en naar Leer. Tussen Groningen en Winschoten rijdt de trein dan als sneltrein, met alleen een stop op Groningen Europapark en Scheemda. Tussen Winschoten en Leer stopt de trein op alle tussenliggende stations. Reizigers stappen op werkdagen in Winschoten over.
Dienstregeling in het weekend
Op zaterdag en zondag rijdt de trein één keer per uur rechtstreeks tussen Groningen en Leer. Deze trein rijdt tussen Groningen en Winschoten als sneltrein met stops op Groningen Europapark en Scheemda. Tussen Winschoten en Leer stopt de trein op alle tussenliggende stations.