Volgende week zaterdag staat de thuiswedstrijd van FC Groningen tegen FC Utrecht volledig in het teken van de aandacht voor het aardbevingsgebied in Noord-Nederland. Hiermee steunt de voetbalclub het opgezette initiatief van Freek de Jonge, die oproept de petitie 'Laat Groningen niet zakken' te tekenen.
FC Groningen stelt 1.500 toegangskaarten beschikbaar aan de Groninger Bodem Beweging (GBB) voor de wedstrijd tegen FC Utrecht, zaterdag 25 februari om 18.30 uur in het Noordlease Stadion, als één van de initiatieven.
De Groninger Bodem Beweging gaat de 1.500 toegangskaarten in de voorjaarsvakantie verkopen voor 10 euro per stuk. De opbrengst komt volledig ten goede aan de Stichting Recht voor Groningen.
De GBB is opgericht op 6 november 2009 met als doel het opkomen voor de belangen van leden die financieel en/of emotioneel schade ondervinden door de directe en indirecte gevolgen van de gaswinning in het Groninger gasveld.
Vogens algemeen directeur Hans Nijland wil FC Groningen deze actie ondernemen, omdat de voetbalclub een maatschappelijke functie en verantwoordelijkheid heeft. "Wij willen wat doen voor de mensen in ons verzorgingsgebied, die te lijden hebben onder aardbevingen en de dreiging daarvan".
De GBB is blij met de steun van de voetbalclub. "Een prachtig gebaar," zegt Derwin Schorren van de organisatie. "Wij gaan met ons vrijwilligerskorps ons best doen om zoveel mogelijk kaarten te verkopen. De opbrengst hiervan kunnen we in onze strijd namelijk heel goed gebruiken. Maar wellicht nog belangrijker: het samen laten horen van één geluid uit Groningen."
Ook Freek de Jonge, de grote initiator achter de beweging die op gang is gekomen vanuit Groningen, is enthousiast over de plannen van FC Groningen. "Geweldig dat FC Groningen haar maatschappelijke functie inzet voor dit doel. We moeten Nederland bij de les te houden voor wat betreft de problematiek waarmee de mensen in het gebied te maken hebben. Dat geluid kan niet schotvaardig genoeg zijn!"
Stichting Recht voor Groningen
De Stichting Recht voor Groningen, opgericht door de Groninger Bodem Beweging, wil juridisch de rechten en belangen van de burger behartigen met betrekking tot de gevolgen van de gaswinning in Groningen.
Met advocaat mr. Gerard Spong zullen zaken desnoods worden voorgelegd aan het Europese Hof voor de Rechten van de Mens.
Verder wil de GBB tegen de NAM procederen op punten in het schadeprotocol, die niet door de beugel kunnen. Per 8 maart 2016 is aan de stichting de ANBI-status toegekend door de Belastingdienst. Het is daarmee een Algemeen Nut Beogende Instelling.