De provincie Groningen investeert dit jaar extra in het ondersteunen van sportclubs.
Sportclubs zijn belangrijk in de provincie Groningen. Ze hebben een grote invloed op sociale verbinding, leefbaarheid en gezondheid", aldus de provincie.
Eind vorig jaar heeft de Provinciale Staten besloten om eenmaligdit jaar 100.000 euro beschikbaar te stellen voor het ondersteunen van sportclubs. Dit geld is bedoeld om clubs sterker te maken en goed voor te bereiden op de toekomst. De ondersteuning is begin dit jaar gestart en is nu geformaliseerd. Huis voor de Sport Groningen voert de ondersteuning uit.
Groningse sportclubs kunnen op twee manieren hulp krijgen. De eerste manier is persoonlijke begeleiding. Een adviseur helpt de club bijvoorbeeld met het maken van een toekomstplan, het professionaliseren van de organisatie of het zorgen voor een veilige en inclusieve omgeving.
De tweede manier is ondersteuning bij opleidingen voor trainers. Goed opgeleide trainers zorgen voor betere sportkwaliteit, meer plezier en een veilige omgeving. Ze zijn belangrijk voor de toekomst van de club en voor de begeleiding van jongeren.
Met deze subsidie wil de provincie ongeveer 45 clubs ondersteunen. Daarnaast kunnen minstens 100 trainers een opleiding volgen.
Kijk voor meer informatie: Huis voor de Sport Groningen.