In april en mei voert Rijkswaterstaat tijdens drie weekenden groot onderhoud uit aan de A7 tussen Hoogkerk en Groningen. Per weekend is één rijrichting dicht. De werkzaamheden beginnen komend weekend.
Komend weekend begint de eerste van drie weekenden met een afsluiting op de A7 van Leek richting Groningen. De rijbaan is dan afgesloten ter hoogte van Hoogkerk van vrijdag 17 april om 20.00 tot maandag 20 april om 06.00 uur.
Tijdens de werkzaamheden wordt het asfalt vervangen door stiller dubbellaags zeer open asfaltbeton (ZOAB). Ook worden vangrails vervangen en het hemelwaterafvoersysteem vernieuwd. Daarnaast komen er nieuwe wegmarkeringen langs de A7.
Omleidingen worden aangegeven met gele borden en tekstkarren langs de weg. Rijkwaterstaat adviseert bestuurders wel rekening te houden met extra reistijd.
In mei gaan de werkzaamheden verder in de andere richting. In de weekenden van vrijdag 1 mei 20.00 tot maandag 4 mei 06.00 uur en van vrijdag 8 mei 20.00 tot maandag 11 mei 06.00 uur is de rijbaan van Groningen richting Leek afgesloten.