
Het CDA Groningen heeft het initiatiefvoorstel ‘In geouwehoer kan je niet wonen’ ingediend. Hierin staan zes vergaande voorstellen voor betaalbare woningen.
Volgens Izaäk Van Jaarsveld, die gisteren werd geïnstalleerd als gemeenteraadslid, moeten alle taboes van tafel worden geslagen om betaalbare woningen op te leveren. mee doet Izaäk van Jaarsveld
“Als raadsleden is het aan ons om Groningers voorop te stellen in beleid. Met dit voorstel laten we taboes los, geven we woningzoekende Groningers voorrang en creëren we een verhuisketen die de doorstroming binnen onze gemeente snel op gang kan brengen” aldus Van Jaarsveld.
Om Groningers sneller van betaalbare woningen te voorzien, legt Van Jaarsveld stevige maatregelen op tafel. Met supervoorrang, voor stelletjes die twee woningen achterlaten om samen te wonen, wil hij binnen de bestaande woningvoorraad meer woningen vrijspelen. Daarnaast wil hij Groningers voorrang geven op huur- en betaalbare koopwoningen met het nieuwe instrument ‘lokale binding’. Verder stelt het CDA een huurkoopconstructie voor waarmee meer Groningers in staat worden gesteld om op termijn een koopwoning in bezit te krijgen en initieert Van Jaarsveld een forse uitbreiding van het aantal woonwagenstandplaatsen.
“Van jongeren en stadjers die noodgedwongen bij hun ouders of vrienden wonen, tot Kringbewoners die eindeloos wachten op een standplaats, snakt Groningen naar een politiek die levert. Door de doorstroming te stimuleren en lokale binding te omarmen slaan we taboes van tafel en kiezen wij onomwonden voor onze inwoners” besluit Van Jaarsveld.
Van Jaarsveld werd gisteren beëdigd in de Groningse gemeenteraad als opvolger van Etkin Armut, die enkele uren eerder als Tweede Kamerlid werd geïnstalleerd.
(Bron: ingezonden bericht)





