281 nieuwe coronabesmettingen in provincie Groningen

27 dec 2021, 15:40 Nieuws
corona g7b97cc483 1920 andreas lischka via pixabay
Andreas Lischka via Pixabay

In de provincie Groningen zijn 281 nieuwe coronabesmettingen gemeld in de afgelopen 24 uur. Dat blijkt uit de cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maandagmiddag.

In de gemeente Groningen werden 116 positieve tests geregistreerd. In de overige gemeenten werden besmettingen vastgesteld in Midden-Groningen (33), Westerkwartier (28), Oldambt (24), Stadskanaal (19), Het Hogeland en Veendam (12), Westerwolde (10), Eemsdelta (9) en Pekela (6). Van twaalf besmettingen is de woongemeente onbekend.

In de provincie Groningen werden geen sterfgevallen als gevolg van corona gemeld bij het RIVM. Eén inwoner uit de gemeente Veendam werd in het ziekenhuis opgenomen.

Aantal ziekenhuisopnames

In de ziekenhuizen in Groningen zijn 47 coronapatiënten opgenomen. Dat blijkt uit de cijfers van Acute Zorgnetwerk Noord Nederland (AZNN) maandag. Daarvan liggen 19 personen op de intensive care.

De drie noordelijke provincies behandelen gezamenlijk 133 coronapatiënten. Daarvan liggen 48 op een IC-bed. Het aantal patiënten van buiten de regio daalde naar 11 mensen. Daarvan liggen 10 personen op een IC.

Landelijk

Voor Nederland meldde het RIVM maandag 11.495 nieuwe positief geteste mensen. Dat zijn er 444 minder dan zondag. In de afgelopen zeven dagen werden gemiddeld 12.095 positieve tests per dag geregistreerd (-19%).

In de Nederlandse ziekenhuizen liggen maandag 2.014 coronapatiënten. Dat blijkt uit de cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Op de intensive cares daalde het aantal coronapatiënten mettien tot 550.

Volgens het instituut werden 12 sterfgevallen door corona gemeld. In het weekend worden minder sterfgevallen doorgegeven aan het RIVM. De cijfers zijn daardoor op zondag en maandag vaak lager dan in de rest van de week.