26 nieuwe coronabesmettingen in provincie Groningen

02 jul 2021, 15:35 • Nieuws
covid 5905183 1920 andreas lischka via pixabay
Andreas Lischka via Pixabay
In de provincie Groningen zijn 26 nieuwe coronabesmettingen gemeld in de afgelopen 24 uur. Dat blijkt uit de cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) vrijdagmiddag.
In de gemeente Groningen werden 16 personen positief getest. In de overige gemeenten werden besmettingen vastgesteld in Het Hogeland en Westerkwartier (3), Westerwolde (2) en Eemsdelta (1). Ook was er één besmetting waarvan de gemeente onbekend was. In de overige gemeenten werden geen nieuwe positieve coronatesten geregistreerd.
In de provincie Groningen werden geen sterfgevallen als gevolg van het coronavirus gemeld. Eén persoon uit de gemeente Het Hogeland is opgenomen in het ziekenhuis.

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen

In de provincie Groningen lagen vrijdagochtend geen patiënten in het ziekenhuis, meldde het Acute Zorgnetwerk Noord Nederland. Deze cijfers kunnen veranderen. Het RIVM meldt vrijdagmiddag één opname.
ook in Drenthe lagen vrijdagochtend geen patiënten met een aangetoonde coronabesmetting.
In Friesland lagen vrijdagochtend nog twee patiënten in het ziekenhuis, waarvan één op de intensive care.

Landelijk

Tussen donderdag- en vrijdagochtend zijn 962 nieuwe positieve coronatesten geregistreerd. Donderdag registreerde 834 meldingen, het hoogste aantal in ongeveer twee weken.
Het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen is gedaald tot onder de 250. Er liggen nog 248 mensen met corona in het ziekenhuis, van wie 108 op de IC, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Dat is voor het eerst sinds 16 september vorig jaar, dat het aantal opnames onder dat niveau uitkomt.
Het aantal gemelde sterfgevallen door Covid-19 steeg afgelopen etmaal met 7. Deze personen zijn niet allemaal overleden in de afgelopen 24 uur, er kan vertraging zitten tussen overlijdensdatum en de meldingsdatum.
loading

Loading articles...

Loading