Zomerse Speelfestivals in tien wijken beginnen maandag

05 jul , 9:15Gemeente
Speel je met ons mee - Speelfestivals
Via Speeltuincentrale
De zomervakantie begint dit jaar met volop speelplezier. In tien Groningse wijken organiseert de Speeltuincentrale samen met tien Buurt- en Speeltuinverenigingen een serie gratis Speelfestivals verspreid door de stad. Tijdens de festivals kunnen kinderen genieten van een afwisselend programma met sport- en spelactiviteiten, creatieve workshops en gezamenlijke buurtactiviteiten.
De Speelfestivals zijn in Selwerd, De Hoogte, Oosterpark, de Indische Buurt, Paddepoel, Vinkhuizen, De Wijert, Corpus den Hoorn en tweemaal in Hoogkerk. Met de festivals willen de organisatoren kinderen een actieve, gezellige en toegankelijke zomervakantie bieden én buurtbewoners met elkaar verbinden.
De officiële aftrap van de Speelfestivals vindt plaats op maandag 6 juli bij Buurt- en Speeltuinvereniging Paddepoel. Wethouder Carine Bloemhoff verricht om 13.15 uur samen met de kinderen de feestelijke opening en geeft daarmee het startsein voor een zomer vol ontmoeting, beweging en plezier.

FC Groningen in de Maatschappij

Een van de hoogtepunten van de Speelfestivals dit jaar is de samenwerking met FC Groningen in de Maatschappij. In iedere wijk verzorgen trainers van FC Groningen in de Maatschappij op de maandag een voetbaltraining voor deelnemende kinderen.
"Voor veel kinderen is het een bijzondere ervaring om samen met trainers van FC Groningen te voetballen. Het past perfect bij ons doel om kinderen een actieve, leuke en onvergetelijke zomer te bieden", aldus de organisatie, "We zijn dan ook ontzettend blij met de samenwerking met FC Groningen in de Maatschappij”.
Ook dit jaar zetten tientallen vrijwilligers zich in voor de organisatie van de Speelfestivals. Een belangrijke rol is daarbij weggelegd voor de Speelambassadeurs. Dit zijn jongeren tussen de 14 en 25 jaar die zich gedurende de zomer inzetten als begeleider van activiteiten.
De Speelfestivals worden georganiseerd in samenwerking met buurt- en speeltuinverenigingen en andere wijkorganisaties. De Speelfestivals worden mede mogelijk gemaakt door de gemeente Groningen en diverse maatschappelijke fondsen.
Alle activiteiten zijn gratis toegankelijk.
loading

Loading articles...

Loading