Voor internationale studenten die naar Groningen komen om te studeren aan de Hanzehogeschool Groningen of de Rijksuniversiteit Groningen zijn aan het einde van de zomer 120 tijdelijke slaapplekken beschikbaar in een flat aan de Plutolaan.
Locatie piekopvang
De Stichting Studenten Huisvesting (SSH) heeft een locatie ingericht voor de piekopvang. De flat aan de Plutolaan krijgt 8 eenpersoonskamers en 56 kamers voor twee personen. De 120 slaapplekken is gebaseerd op ervaringen uit 2022 en voorziet in de gewenste capaciteit. De flat voor internationale studenten is te boeken via de website
athomeingroningen.com vanaf 17 juli voor de periode van 11 augustus tot en met 16 oktober.
Hospi Housing
Verder loopt ook dit jaar Hospi Housing, dat internationale studenten aan lokale hosts en gastgezinnen koppelt door in Groningen. De verwachting is dat tijdens de piekperiode 60 matches zijn gemaakt waardoor het totaal aantal slaapplekken op 180 uitkomt. Een onzelfstandige kamer in huis verhuren is via Hospi Housing tijdelijk toegestaan. Per studiejaar mag één kamer worden verhuurd voor een maximale periode van 6 maanden.
Piekperiode
Bij de start van het studiejaar is sprake van een piekperiode. omdat veel nieuwe internationale studenten aankomen , terwijl afgestudeerde studenten vaak nog niet uit hun kamers vertrokken zijn. Internationale studenten die in juli 2023 nog geen kamer hebben gevonden, kunnen een kamer reserveren in de tijdelijke opvanglocatie van de SSH.
Gezamenlijke boodschap
Vanwege de knellende woningmarkt in Groningen communiceren de hoger onderwijsinstellingen, studentenorganisaties en de gemeente de volgende boodschap naar internationale studenten: ‘Zorg dat je vóór 1 augustus een kamer hebt gevonden als je in Groningen gaat studeren. Besluit je toch om zonder kamer naar Groningen te komen, dan ben je hoogstwaarschijnlijk voor langere tijd aangewezen op hotels of hostels, mocht daar nog plaats zijn. Dit zorgt voor hoge kosten, ongemak en onrust voor jezelf. Heb je na 1 augustus nog geen kamer? Dan adviseren we je om niet naar Groningen te komen.’