De voorbereidingen voor het bouwen van de nieuwe woonwijk Stadshavens gaan een volgende fase in. Stadshavens wordt de nieuwe wijk bij het Eemskanaal, met 3300 woningen, tussen het Damsterdiep en de Sontweg.
Voordat de bouw kan beginnen moet eerst het 'omgevingsplan', vroeger heette dat bestemmingsplan, worden gewijzigd. Vorig jaar februari werd de eerste versie ter inzage gelegd. De daarop binnengekomen reacties zijn inmiddels verwerkt.
Nu is er volgens de gemeente een nieuwe versie van de wijziging van het omgevingsplan voor Stadshavens klaar: het ontwerp-omgevingsplan. Ook hier mag op gereageerd worden. Dat kan sinds donderdag 11 januari en tot en met woensdag 21 februari 2024.
Mini-festival Stadshavens
Wie meer wil weten over de nieuwe wijk, kan donderdag 25 januari een kijkje nemen op een minifestival gewijd aan de Stadshavens. Daar is dan onder andere een verhalenverteller en een mooie onthulling.
De verhalenverteller kruipt in de huid van de COVA-schoorsteen en vertelt alle geheimen. Iedereen mag op elk gewenst moment langskomen bij het informatiecentrum aan het Damsterdiep 271. Het programma begint ’s middags om twee uur en duurt tot ’s avonds acht uur.