Lezing over 25 jaar bouwhistorisch onderzoek in Groningen

08 mrt , 11:20Gemeente
unnamed - 2026-03-06T135834.959
via gemeente Groningen
Op donderdag 19 maart vindt een lezing plaats over bouwhistorisch onderzoek in Groningen.
"Achter gevels en pleisterlagen schuilt een grote hoeveelheid informatie over hoe huizen in Groningen door de eeuwen heen zijn gebouwd en bewoond", aldus de gemeente. "Deze sporen vertellen ons niet alleen over de ouderdom en constructie van gebouwen, maar ook over de veranderende wooncultuur en hoe dit door stijlontwikkelingen elders werd beïnvloed. In de middeleeuwen bijvoorbeeld was de Noord-Duitse invloed groot".
Tijdens de lezing neemt gemeentelijke bouwhistoricus Taco Tel bezoekers mee langs de hoogtepunten van 25 jaar bouwhistorisch onderzoek. Tijdens deze bloemlezing laat hij zien hoe buitenlandse invloeden hun sporen nalieten in de stad.
De gratis lezing is van 15:00 tot 17:00 uur in de Groninger Archieven, Cascadeplein 4. Aanmelden kan door een mail te sturen naar stichting Monument en Materiaal. Vermeld daarin je naam en het aantal personen.
loading

Loading articles...

Loading