Voor de 5e keer wordt Experience Groningen: "Beyond the Student Bubble" op 8 en 9 maart gehouden. Het evenement laat internationale studenten op speelse wijze kennismaken met de stad en provincie. Het evenement viert dit jaar zijn eerste lustrum.
De internationale studenten krijgen gedurende 2 dagen een interactief programma voorgeschoteld op het gebied van sport, cultuur, natuur en bedrijfsleven.
De studenten verkennen op de eerste dag op verschillende manieren de stad. Op het menu staan onder meer kennismakingen met De Oosterpoort, FC Groningen, het Groninger Forum en Hooghoudt. Burgemeester Den Oudsten ontvangt een groep deelnemers in zijn werkkamer op het stadhuis.
Op dag twee bezoeken de studenten de provincie. Hierbij gaat het gezelschap onder meer langs de Eemshaven, Menkemaborg, Abraham’s Mosterd Makerij, Appingedam met de hangende keukens, Noorpolderzijl, Bourtange en de zeehondencrêche Pieterburen.
Meet&Eat
Traditioneel hoogtepunt is Meet&Eat, waarbij stadsbewoners wordt gevraagd thuis voor deelnemers te koken en hen zo op onalledaagse wijze te bekend te maken met het Groninger leven. Op hun beurt krijgen de 'hosts' verhalen mee van hun jonge gasten, nieuwe stadsbewoners die afkomstig zijn uit alle hoeken van de wereld.
Dit jaar trekt ook commissaris van de koning René Paas zijn kookschort aan. Hij ontvangt voor Meet&Eat een groepje internationale studenten bij hem thuis voor het avondeten.
Aanmelden gastheer of -vrouw
Bewoners van de stad Groningen worden uitgenodigd op 8 maart, tussen 18 uur en 21 uur ook als gastheer of –vrouw voor Meet&Eat op te treden. Opgeven kan via
[email protected] . Voor boodschappengeld wordt gezorgd.
Experience Groningen is een initiatief van Het Akkoord, het samenwerkingsverband van gemeente, provincie, Rijksuniversiteit, UMCG en Hanzehogeschool.