Vanwege de verwachte hitte zijn de afvalbrengstations vrijdag eerder dicht. Ook begint de afvalinzameling eerder, meldt de gemeente.
De gemeente haalt vrijdag 14 augustus het afval eerder op. Er wordt gevraagd om de container voor 6.00 uur in de ochtend aan de weg te zetten.
Ook zijn de afvalbrengstations aan de Duinkerkenstraat, Electronstraat en de wijkpost Haren eerder dicht vrijdag. Afval inleveren kan vrijdag tussen 8.00 uur en 12.00 uur.
Terrassen
De terrassen in Groningen mogen donderdagavond en -nacht weer langer open blijven, omdat het zomers warm is in Groningen.
Dankzij het zogenaamde Tropisch Weer Scenario (TWS) mogen de terrassen in het centrum van Stad tot 3:00 uur ’s nachts open zijn. Buiten het centrum mogen de terrassen tot 02:00 uur ’s nachts open en terrassen aan het water zijn geopend tot middernacht.
Horecaondernemers mochten donderdagochtend om 11:00 uur de terrasstoelen al buiten zetten, in een groter gebied dan normaal. Horecaondernemers zonder terrasvergunning mogen óók tafels en stoelen buiten zetten. Daarbij mag de doorgang voor voetgangers niet worden gehinderd.
Het is nog niet bekend of de terrassen vrijdag ook langer open mogen blijven, maar vanwege de verwachte temperatuur is dat wel te verwachten.