Van de Love and Marriage Beurs tot IFFR, van lezing tot 40UP in De Oosterpoort en nog veel meer is hieronder te lezen in het overzicht.
Love and Marriage Beurs
Vandaag is de eerste dag van Love and Marriage Beurs in MartiniPlaza. Het is de grootste trouwbeurs om inspiratie en informatie op te doen voor de mooiste dag van je leven. Tijdens de catwalkshow komen bijna 100 trouwjurken en pakken in een echte fashionshow voorbij. Het zijn korte shows van maximaal een half uur waarbij de mooiste trouwjurken en pakken in een couture-achtige sfeer worden gepresenteerd.
- Show 1: 11.00 uur en 14.00 uur;
- Show 2: 12.15 uur en 15.30 uur.
Van bruidsboeketten tot trouwringen en heerlijke bruidstaarten tot diverse trouwfotografen zijn er te zien gedurende dit weekend. Ook is er een foodtruckcafé en veel stands.
De openingstijd van de Love and Marriage Beurs is van 10.00 uur tot 17.00 uur.
Locatie
Martiniplaza, Leonard Springerlaan 2 in Groningen.
Voor meer informatie:
www.martiniplaza.nl IFFR in Groningen
Het Groninger Forum staat ook vandaag in het teken van het International Film Festival Rotterdam (IFFR). Vijf dagen lang wordt er een selectie getoond van het nieuwe, internationale filmaanbod met festivalhoogtepunten en gloednieuwe cinematografische verrassingen uit alle uithoeken van de wereld.
Vandaag is de regisseuse van de film 'Dorst' aanwezig. Kijk voor meer informatie en de getoonde films vandaag op
groningerforum.nl Gratis rondleiding en lezing bij ‘Abel Tasman’
Vandaag geeft curator Karen Meirik een lezing bij de tentoonstelling 'Abel Tasman – welkom aan boord!' in het Noordelijk Scheepvaartmuseum. Karen Meirik vertelt over het leven aan boord van de expeditie en de ontmoetingen met nieuwe volkeren. Ook verwijst ze naar de hernieuwde ontmoeting afgelopen december met de Maori. De beelden van Australische aboriginal kunstenaars tonen hoe de Maori naar de eerste bezoekers keken.
Na de lezing geeft Karen een rondleiding door de tentoonstelling. In de tentoonstelling worden de reizen van de Groningse Abel Tasman beeldend getoond aan de hand van de ervaringen van de scheepsarts, de timmerman en de navigator.
De gratis rondleiding en lezing worden gegeven van 14.00 uur tot 15.30 uur gegeven in het Noordelijk Scheepvaartmuseum. Bezoekers betalen wel de entreeprijs voor het museum.
Open Club Day bij EM2
EM2, het onlangs nieuw geopende culturele podium op het Suikerunieterrein in Groningen opent vandaag ook de deuren tijdens de eerste editie van 'The First European Club Open Day'. Van 17.00 uur tot 20.00 kunnen belangstellende een kijkje achter de schermen nemen. De entree is gratis.
40UP in De Oosterpoort
Een nieuwe editie van 40UP vindt vandaag plaats in de Grote Zaal in De Oosterpoort.
Het muzikale recept van 40UP is lekker dansbaar. Samen met leeftijdsgenoten dansen in een ongedwongen sfeer op zowel klassiekers als recentere hits. De muziek is gekoppeld aan een VJ show. Zo kan het zomaar zijn dat Mick Jagger op één van de schermen even een dansje meedoet. Ook is er ook een fijne lounge area. 40UP is van 21.00 uur tot 3.00 uur.
Voor meer informatie:
de-oosterpoort.nl