
Vandaag, tijdens de Bloemenjaarmarkt wordt ook dit jaar aandacht gevraagd voor het gebruik van regenwater.
Een promotieteam in regentonnen en met felgekleurde gieters op het hoofd spreken de bezoekers van de markt aan.
Marktbezoekers, die woonachtig in de gemeente Groningen of Ten Boer zijn, krijgen een folder met een kortingsbon van € 17,50 voor de aankoop van een regenton bij een van de deelnemende bouwmarkten en tuincentra in de gemeente Groningen.
Voor mensen die geen auto hebben of de regenton kunnen aansluiten kan WerkPro de ton vervoeren en/of aansluiten.
De gemeenten Groningen en Ten Boer willen met deze actie het gebruik van regenwater stimuleren. Het is volgens de gemeenten 'zonde dat schoon water in het riool terecht komt, terwijl het zo goed is voor de groene tuin'. En daarnaast 'om het riool minder te belasten tijdens hevige regenbuien.’
De gemeenten benutten zelf ook regenwater. In nieuwe situaties wordt regenwater gescheiden van afvalwater en bij vervanging van het riool wordt het systeem aangepast en het regenwater gescheiden afgevoerd.
Het regenwater wordt dan zoveel mogelijk opgeslagen en gebruikt in parken en ander groen in de omgeving. In de vijvers zorgt het voor doorstroming waardoor de waterkwaliteit verbetert.
De folders met kortingsbon zijn ook verkrijgbaar bij alle aangesloten winkels en liggen in de bibliotheek, wijkcentra en bij de gemeentelijke informatiebalies. Ook is de folder te downloaden via Facebook 'Operatie Steenbreek Groningen' .
De actie duurt tot 1 oktober.
(Bron: operatiesteenbreek.nl/groningen )




