
Vanaf 16 januari 2026 in SIGN, de tentoonstelling Wall Plugs met Susanne Khalil Yusef, Ellemieke Meijers en Eunsae Lee.
Wall Plugs zijn muurschilderingen op groot formaat, tweedimensionale en ruimtelijke combinaties gevuld met verbeelde ervaringen over onthechting, over herkomst en thuis, over de zoektocht naar identiteit en een staat van zijn.
Susanne, Ellemieke en Eunsae reflecteren op onze tijd vanuit een persoonlijke perspectief. Zij zoeken naar uitnodigende manieren om dit aan ons te communiceren, en vragen om uw reactie.
Wall Plugs creëert non-hiërarchische verbindingen, gebruikt alter ego’s als spreekbuis en smijt hartenkreten de wereld in.
Ook onder het firmament van Wall Plugs:
17 januari - Hypertrove III. Hyperreal, hyperpop, hypermeta, hyperdata!
Kunst, performances en muziek van 16.00 tot 22.00 uur (ism. Radina Kordova & Enrica Arbia voor de ESNS art route)
8 februari - Decolonial Practices: Decolonizing the mind, the body, the arts, the institutes, economy. Exacte tijd volgt nog. In samenwerking met Yara, Khashayar Najafi, Neele Schlette & Research groep Image in Context, Minerva Groningen.
Kijken naar de schilderijen van Eunsae Lee is kijken naar onze hedendaagse samenleving door een veranderende en levendige spiegel. Achter de zachte rondingen en kleurrijke penseelstreken schuilen verveling, woede of schuldgevoelens; emoties die ze gebruikt om haar creatieve energie aan te wakkeren en kunstwerken te produceren die bronnen van frustratie en ontevredenheid afbeelden of ertegen in opstand komen.
Eunsae Lee was resident van 2023-2025 op de Rijksacademie Amsterdam
Susanne Khalil Yusef maakt meeslepende kleurrijke installaties door een breed scala aan media te combineren, zoals keramiek, textiel en beeldhouwkunst. Op het eerste gezicht lijkt Yusefs felgekleurde werk luchtig en speels, maar bij nadere beschouwing verwijst het naar nood en gevaarlijke situaties. Ze stelt kritische vragen over thema’s als thuisland en ontheemding, identiteit en sociaal-geografische machtsverhoudingen. De verhalen in haar werk zijn nauw verbonden met haar eigen biografie, zoals de conflicten in haar thuisland Palestina. Bezoekers konden ook opmerkingen toevoegen.
Susanne Khalil Yusef was resident van 2022-2024 op de Rijksacademie Amsterdam.
Ellemieke Meijers is een kunstenaar wiens werk zich bevindt op het snijvlak van beeldende kunst en conceptuele reflectie. In haar werk onderzoekt zij fundamentele vragen over identiteit, zingeving en menselijke logica. Ze creëert alter ego’s, zoals de Christelijke Paardentherapeut, de Heilige Tochtstopper, en de Gatenvuller, die functioneren als spreekbuizen voor filosofische en existentiële thema’s. Haar artistieke praktijk omvat tekst, beeld en grootschalige installaties.
Ellemieke Meijers is afgestudeerd in 2024 Academie Minerva Groningen.





