Koningsdag 2016 in Groningen: een groot feest

25 apr 2016, 12:50 Er op uit in Groningen
koningsdag cc by 20 flickr creative commons bas de reuver 1
CC BY 2.0/ Creative Commons/ Flickr/ Bas de Reuver

Tijdens de Nacht van Oranje, op dinsdagavond 26 april en Koningsdag, op woensdag 27 april wordt de verjaardag van onze Koning groots en uitbundig gevierd in de stad Groningen.

In de binnenstad is het genieten met muziek op de Vismarkt, Grote Markt, Waagplein, Poeleplein, de Ellebogenbuurt, Ossenmarkt, het Zuiderdiep en de Reitemakersrijge tijdens de Nacht van Oranje.

Koningsdag start traditioneel met de Vrijmarkt langs de singels. Ook organiseren de meeste wijken van Groningen een eigen feestelijk programma.

Nacht van Oranje

Tijdens de ‘Nacht van Oranje’ is er ’s avonds en ’s nachts op verschillende plekken in de binnenstad live-muziek. Op het hoofdpodium op de Vismarkt zijn optredens van onder andere The Cosmic Carnaval, The Cool Quest en Mooi Wark.

Ook op de Grote Markt staat een muziekpodium en geheel in eigen stijl zet RocknRolla Soundsystem weer een feestje neer bij de Reitemakersrijge.

Daarnaast is er muziek bij café Soestdijk, het Poeleplein, café Buckshot op het Zuiderdiep, op de Ossenmarkt en op het Waagplein.

De nacht wordt om 02.00 uur afgesloten met een surprise act op de Vismarkt. Welke artiest als surprise act op de Vismarkt de nacht komt afsluiten, wordt bekend gemaakt tijdens de nacht.

Feestprogramma Koningsdag

Koningsdag start traditioneel met de Vrijmarkt langs de singels.

Om 10.00 uur start het muzikale programma voor de allerkleinsten met een kinderdisco met DJ Nick van Putten op de Vismarkt en op de Grote Markt de Telekids Discoshow.

Gedurende de dag zijn er optredens van grote namen, zoals Kenny B en Sandra van Nieuwland op de Vismarkt. Ook is er overdag feest en muziek op de Grote Markt, de Ossenmarkt, Reitemakersrijge en het Waagplein.

De lokale horeca biedt muziek in de Ellebogenbuurt, op het Gedempte Zuiderdiep en op het Poeleplein.

De gehele programmering is te vinden op www.oranjegroningen.nl .

Sport, spel en gezelligheid

De Westerhaven staat in het teken van sport, spel en gezelligheid. Er zijn onder andere demonstraties van de Koninklijke Landmacht en de Reddingsbrigade, bootcamp clinics, pony rijden voor de allerkleinsten en verschillende dansoptredens.

Op het Damsterdiep is er een programma samengesteld voor kinderen en passanten.

De wijken in Groningen vieren Koningsdag met optochten, muziek en kleine vrijmarkten.