
Deze zondag is de 5e en laatste editie van Dingen 050 op de Vismarkt in Groningen. Dingen 050 is een markt voor de liefhebber van kunst, design, vintage, vinyl, antiek en boeken en voor kunstenaarsontmoetingen.
Centraal deze Dingen 050 editie staat een goede doelen veiling ter nagedachtenis aan Michel Velleman alias Ben Ali Libi. Deze in Groningen geboren goochelaar werd tijdens de Tweede Wereldoorlog in Sobibór vermoord. Hij werd meer dan 50 jaar later opnieuw bekend door een gedicht van Willem Wilmink.
Stadsdichter Kaspar Peters en bibliothecaris (OB) Douwe van der Bijl namen het initiatief tot een plaquette ter herinnering aan Ben Ali Libi en houden daarom de veiling om geld in te zamelen, meldt dingen050.nl.
Het herinneringsbord met daarop het gedicht van Wilmink wordt naar verwachting in mei 2017 aan de muur van zijn geboortehuis aan de Kleine Haddingestraat geplaatst.
De veiling begint om 13.00 uur onder leiding van de veilingmeesters Joost Oomen en Kasper Peters (respectievelijk de voormalige en de huidige stadsdichter van Groningen).
Dingen 050 is van 11.00 uur tot 17.00 uur op de Vismarkt in Groningen.






