Vandaag is het Burendag. Ieder jaar op de 4e zaterdag in september wordt Burendag, een initiatief van Douwe Egberts en het Oranjefonds gevierd. Burendag is een dag waarop de buurt gezellig samenkomt en veel mensen iets goeds doen voor elkaar en de buurt.
Het is de twintigste editie. Dit jaar zijn er ruim 9.900 activiteiten door heel Nederland, waarvan 351 activiteiten in de provincie. In de stad Groningen zijn meer dan honderd activiteiten in de verschillende wijken. Van braderieën, tuinen aanpakken, tot activiteiten in wijkcentra.
Douwe Egberts organiseerde in 2006 de eerste editie van Burendag, het Oranje Fonds sloot zich in 2008 aan.
Ook asielzoekerscentra en noodopvanglocaties zetten de deuren open tijdens de Nationale Burendag. In Groningen kunnen belangstellenden op twee locaties een kijkje achter de deuren nemen.
Kijk voor activiteiten in jouw buurt op burendag.nl